OK
وب سایت آی پی اچ کو
history

معرفی شرکت


پیام مدیریت
با استعانت از پیشگاه ذات احدیت و به حول و قوه الهی شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران با استفاده از نیروهای علمی، جوان و توانمند و برخورداری از پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاهها، خود را خدمتگزار جامعه پزشکی می داند و در راه نیل به اهداف سلامت محور، همواره کوشا و ساعی است. شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران با توان تولید حداقل چهل میلیون عدد انواع محصولات با کیفیت L.V.P (محصولات تزریقی حجیم) در حجم های  500 و  1000 سی سی پیشتاز صنعت تولید سرم بوده و برای اولین بار و با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و دستگاه مجهز و منطبق با ضوابط و اصول داروسازی و به روش B.F.S انواع محصولات S.V.P (محصولات تزریقی با حجم کم) شامل آب مقطر استریل تزریقی، محلول سدیم کلراید  0.9% تزریقی و نیز قطره های چشمی مشتمل بر انواع قطره های اشک مصنوعی تکدوز 0.5 میلی لیتری و قطره نفازولین تک دوز چشمی را از هر نظر مشابه انواع خارجی ساخته شده در کشورهای پیشرفته تولید می نماید.

 
این شرکت با دراختیار داشتن فضای آزمایشگاهی مدرن به مساحت 1100مترمربع و امکانات متناسب و متخصصین زبده و توانمند در امور تحقیقات و نوآوری در تدارک تهیه داروهای جدید می باشد تا انشاءالله به موقع آنها  را تولید و به جامعه عرضه نماید. این مدیریت اعتقاد دارد که امانتدار سهامداران شرکت بوده و به منظور ارتقاء و اعتلای شرکت با استعانت از خداوند منان و تکیه بر هم افزایی روزافزون نیروهای متخصص، بطور مستمر با کیفیت ترین محصولات را در جهت نیل به اهداف شرکت و سلامت جامعه و مصرف کنندگان تولید می نماید.  با توجه به اینکه شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران شرکتی آینده نگر و کیفیت محور است، همه مدیران و کارکنان این شرکت خود را متعهد به تولید با کیفیت و تبعیت از مقررات و ضوابط داروسازی می دانند.


آنچه که امروز مسئولیت آن را بعهده داریم متعلق به آیندگان است که ما امانتدار آن هستیم.

شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران در سال 1332 تحت عنوان شرکت لابراتورهای دون باکستر به ثبت رسیده و در سال 1335 مورد بهره برداری  قرار گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران  نام شرکت به شرکت فرآورده های تزریقی ایران تغییر یافت و با گسترش انواع تولیدات خود در زمینه تولید جامدات دارویی به شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران تغییر نام و در سال 1377 وارد بازار بورس گردید.
در حال حاضر این شرکت که  با مساحتی حدود 36000 متر مربع در جنوب تهران واقع شده است  با 310 نفر نیروی انسانی کار آزموده و متخصص به تولید فرآورده های تزریقی حجیم (LVP) و ویال های تزریقی با حجم کم(SVP)،  میپردازد.  شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران به سبب داشتن تجارب ارزنده و بسیار طولانی در زمینه تولید داروهای تزریقی حجیم (LVP ) یکی از بزرگترین تولید کنندگان این قبیل محصولات در سطح کشور محسوب میشود و با اعتقادی راسخ به کیفیت و استاندارد های جهانی و با هدف افزایش رضایت مندی مصرف کنندگان دارای 4 واحد تولید محلول های تزریقی  ( LVP ) ، یک واحد تولید جامدات دارویی شامل کپسول و یک واحد تولید ویال ( SVP )  می باشد این کارخانه از بزرگترین واحد های صنفی کشور در عرصه  تولید دارو های تزریقی حجیم محسوب می شود که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و دستگاههای تمام اتو ماتیک ساخت کشور های سوئیس و آلمان و بهره گیری از نیروهای متخصص هم اکنون  توانسته است 40 درصد  حجم بازار کشور را در اختیار گیرد  و با ارتقای  GMP و دعوت از متخصصان کشور های همسایه درصدد فروش محصولات به کشورهای همسایه و در اختیار گرفتن بازار خارج از کشور نیز  می باشد.
شرکت مفتخر است که در 10 سال گذشته توانسته است تمامی قسمتهای بخشهای تولیدی خود را بازسازی نموده و با استفاده از بهترین دستگاهها و ایجاد Clean Room ها مطابق با اصول GMP و قوانین پیکس گام مؤثری در ارتقاء کیفی خود بردارد.
آزمایشگاه این شرکت یکی از آزمایشگاهای رفرنس و مورد تأئید وزارت بهداشت میباشد که تمامی فرآیند ها مطابق استاندارد های GMP و قواعد WHO طراحی و اجرا می شود.
محصولات شرکت در ظروف پلی پروپیلن بسته بندی می شود که در دمای بالای 121 درجه سانتی گراد بر اساس ضوابط مربوطه استریل میگردد و لذا  می توان به کیفیت بالای محصول نسبت به سایر نمونه های مشابه اطمینان داشت. تجهیزات آبسازی شرکت مجهز به دستگاههای RO و آبسازی کمپانی های معتبر اروپایی ساخت روملاگ سوئیس است.
این شرکت در سال 96 با تولید قطره های چشمی در حجم قابل توجه توانست گام مؤثری در خودکفایی کشور در زمینه واردات قطره های اشک مصنوعی تکدوز بردارد که خوشبختانه منجر به جایگزینی محصولات وارداتی گردید.
شرکت فراورده های تزریقی و دارویی ایران در سال های اخیر با دریافت گواهینامه های زیست محیطی و کیفی سر فصل دیگری را بر اعتبار  خود افزوده است .
به دلیل اهمیت ویژه مدیریت کیفیت برای  حضور در بازارهای رقابت، این شرکت  در سال 1391 بخش تضمین کیفیت را بعنوان یکی از ارکان مهم خود ایجاد نموده و با سازماندهی ، مستند سازی، انجام معتبر سازی فرآیند های تولید احراز کیفیت دستگاها و سیستم ها، بازرسی های داخلی، مدیریت شکایات ، قاطعانه کیفیت محصولات تولیدی خود را تضمین مینماید.
شرکت فرآورده های تزریقی و داوریی ایران به عنوان یکی از پیشگامان صنعت دارویی کشور در ساخت فرآورده های تزریقی  حجیم (LVP) با ایفای نقش مؤثر و راهگشا در فرآیند درمان و سلامت خود را متعهد می داند   با رعایت حداکثری استاندارهای حرفه ای و علمی در کلیه فرآیندهای تولیدی و پشتیبانی خود نیاز ها و انتظارات مشتریان را برآورده سازد.
مدیریت و کارکنان این شرکت خود را متعهد به صیانت از امانت آیندگان که امروز مسئولیت آن را به عهده دارند میدانند و تلاش بر حفظ کیفیت و ترویج آن در جامعه سلامت محور دارند.

 • دریافت نشان و استاندارد بین المللی FCC ، انتخاب نخست مشتریان و سرمایه گذاران در معاملات بورس از کشورآلمان در سال94
 • دریافت نشان زرین کیفیت و مرغوبیت تولیدات از اجلاس متخصصین Bainex درسال94
 • دریافت جایزه ” شهرت برند ” از طرف اتحادیه اروپا EBC*L و کلینیک برند به میزبانی کرواسی در شهر زاگرب
 • دریافت مدرک بین المللی ” شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا EBC*L ” از طرف اتحادیه اروپا EBC*L و کلینیک برند در شهر زاگرب
 • دریافت لوح تقدیر در بهره وری و کیفیت از جشنواره ملی بهره وری
 • کسب لوح Best Documentation Management از شرکت Quality Austria در پی اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت
 • دریافت تقدیرنامه درکسب رتبه دوم کیفیت و شفافیت اطلاعات دربین کلیه شرکت‌های پذیرفته شده دربورس اوراق بهادارتهران با افزایش رشد شاخص های مربوط در سال 93
 • دریافت لوح تقدیر برای عملکرد مناسب در بخشهای جانبی از طرف اتاق بازرگانی
 • دارای گواهینامه ISO9001-2008(مدیریت کیفیت) 
 • انتخاب مدیریت عامل شرکت بعنوان مدیر برتر و نمونه شهرستان ری در سالهای 89 و 90
 •   کسب لوح تقدیر عنوان مشتریان خوش حسابی از بانک تجارت
 • دریافت جایزه بهره وری مواد از انجمن ملی بهره وری ایران در بین 50 شرکت داروسازی در سال 1390
 • مطرح و خوشنام بودن شرکت فراورده های تزریقی و دارویی ایران درسازمان بورس و اوراق بهادار و دریافت تقدیرنامه به عنوان شرکتی بهره ور و کارآمد و مورد اطمینان ، با افزایش رشد شاخص های مربوطه در بین سایر شرکت ها
 • دریافت لوح تقدیر برای عملکرد مناسب در بخش های جانبی از سوی اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران
 • انتخاب مدیریت عامل شرکت بعنوان مدیر کار آفرین و برتر کشور از سوی مجلس شورای اسلامی ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی در سالهای 93 و 94

در حال حاضر شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران با در اختیار داشتن 315 نفر نیروی انسانی در بخش های مختلف تولید ، کنترل کیفیت ، فنی مهندسی ، واحد تحقیقات و واحد های پشتیبانی ، با افزایش سطح علمی کارکنان خود به نقش منابع انسانی کیفی و دانش مدار تأکید ورزیده و با جذب نیروهای زبده ، تحصیلکرده و متخصص در سطوح عالی ، در راستای اعتلای بهره وری صنعت ملی کشور عزیزمان همواره کوشا می باشد.
گالری افتخارات ما مدیریت شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران  در راستای نیل به آرمان های شرکت با اهمیت به سلامت عموم جامعه و اهمیت به تحقیق و توسعه با اعتقاد به تعامل صادقانه و ارزشهای انسانی و استفاده از شیوه های نوین و خلق ایده های نو تلاش خود را جهت آماده سازی برای ظهور در عرصه های جدید در تجارت رو به رشد جهانی اختصاص می دهد .
شرکت فرآورده‌های تزریقی و داروئی ایران به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت داروسازی ایران برای ایفای نقشی مؤثر و راهگشا در فرآیند درمان و سلامت، خود را متعهد می‌داند تا با رعایت حداکثری استانداردهای حرفه‌ای و علمی در کلیه فرآیندهای تولیدی و پشتیبانی خود، نیازها و انتظارات مشتریان را برآورده سازد.
خط‌ مشی کیفیت شرکت فرآورده‌های تزریقی و داروئی ایران مبتنی بر تعهد مشترک کارکنان و مدیریت شرکت برای  GMP و نوآوری و توسعه محصول به اتکای فعالیت های نظامند و برنامه های دستیابی به الزامات کیفی ، استقرار اصول جامع و آینده‌نگر، بهبود پیوسته، بازنگری و به‌روزرسانی معیارها و روش‌ها، گسترش دانش و مهارت سرمایه‌های انسانی است.
شرکت فرآورده‌های تزریقی و داروئی ایران رعایت الزامات زیست‌ محیطی و مسئولیت‌پذیری در قبال تأثیرات جاری و آتی بر محیط‌زیست را به‌عنوان یکی از اهداف اصلی برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار می‌دهد.
ISO 9001  به عنوان تضمین راه بررسی در بالاترین سطح سازمانی استقرار نظام تضمین کیفیت مبتنی بر استانداردهای  شرکت فرآورده‌های تزریقی و داروئی ایران اتخاذشده و تأمین منابع لازم برای پیاده‌سازی و نگهداشت آن در دستور کار قرارگرفته است. ارزش‌های این خط‌مشی در جایگاه ارزش‌های بنیادی شرکت فرآورده‌های تزریقی و داروئی ایران بوده و زمینه‌های تفکر، برنامه‌ریزی و اقدامات شکل‌گرفته در شرکت را بازتاب می‌کند.


بهبود مستمر و اثر بخشی در سیستم مدیریت یکپارچه و بهره وری  و تعالی  سازمان.
بهبود مستمر در بازدهی منابع و مصرف بهینه انرژی و منابع ملی.
بهبود فرآیند رسیدگی پاسخ به شکایات مشتریان در جهت دستیابی به رضایت مشتری.
حفظ و ارتقاء منابع انسانی شرکت از طریق آموزش ، مشارکت و توانمند سازی کارکنان.
مشتری مداری، خلاقیت و نوآوری، تعهد به کیفیت، بهبود پیوسته، استقرار نظام تضمین کیفیت مبتنی بر استاندارهای ISO 9001 و ISO 14001 ،  برآورده کردن نیاز و انتظارات ذینفعان ، مشتریان و نو آوری و توسعه محصول.
کمک به ارتقای سطح سلامت جامعه از طریق ارائه محصولات با کیفیت.
افزایش درآمد شرکت در قالب فعالیت های اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده ، بهره گیری از فرصت های جذب منابع از بازار پول و سرمایه

Iranian Parenteral & Phamaceutical Company
   
I   (Innovative perspective & Integrity) نو آوري و خلق ايده هاي نوآورانه  ، يکپارچگي و مسئوليت پذيري براي تمامي کارکنان
P  (productivity ) بهره وري  با   ديدگاه بهبود سلامتي  ، ايمني و انعطاف پذيري و ارائه محصولات براي مراقبت هاي بهداشتي پيشگيرانه.
P  (perspective ) چشم انداز ما رسيدن به جايگاه برتر در نظام سلامت و بهبود بخشيدن به کيفيت زندگي انسان ها ست.
C   (change the world) امروزه ميليونها نفر از مردم دنيا بدون دسترسي به امکانات اوليه بهداشت و سلامتي مي باشند هزاران بيمار هنوز درمان کافي برايشان وجود ندارد و ميليونها نفر از مردم از بيماري رنج مي برند ما مي خواهيم اين را عوض کنيم.

ما با توليد محصولات با کيفيت در تلاش براي ايجاد يک تفاوت معني دار در زندگي مردمي هستيم که مصرف کننده محصولات ما هستند.
ميليون ها پزشک و بيمار در بيمارستان ها به محصولات ما متکي هستند .محصولات ما اساس بنيادين ساختار بهداشت و نظام سلامت جامعه است.