OK
وب سایت آی پی اچ کو
capsul

ایبو پروفن(توقف تولید)


ایبوپروفن
قرص روکشدار 400 میلی گرم

قبل از مصرف این دارو در موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:
•    در صورت سابقه حساسیت به ایبوپروفن، هر نوع دارو، غذا، ماده محافظ و رنگها.
•    پولیپ بینی همرا با آسم.
•    در صورت بروز واکنش های حساسیتی مثل آبریزش بینی، کهیر، بیماری کرون، زخم معده، هموفیلی یا سایر اختلالات خونریزی دهنده و بیماریهای کلیوی.

مقدار مصرف دارو برای هر بیمار را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به قرار زیر می باشد.

بزرگسالان:
درمان دردهای قاعدگی، تب و سایر دردها، 200 تا 400 میلی گرم هر 4 تا 6 ساعت که بر حسب نیاز تا حداکثر 1200 میلی گرم در روز قابل افزایش می باشد.
درمان آرتریت روماتوئید: 1200-3200 میلی گرم در روز می باشد.

کودکان تا 12 سال:
در درمان تب روزانه 10-5 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن و در درمان بیماریهای روماتیسمی40-30 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن  4-3 بار در روز.
حداکثر 40-50 میلی گرم برای هر  کیلوگرم از وزن بدن بصورت روزانه.

عوارض جانبی :
هر دارو به موازات اثر مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز بشود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود، لیکن در صورت بروز هر یک از آنها با پزشک خود مشورت کنید.
عوارضی که نیاز به مراقبت پزشکی دارد:
خونریزی از بینی، گیجی، خستگی، زخم یا خونریزی گوارشی و اختلالات خونی
سایر عوارض جانبی عبارتند از تهوع، استفراغ، اسهال، یبوست، دل پیچه، نفخ، بی اشتهایی، کولیت، کم خونی، تب، ورم ملتحمه، سردرد و بثورات پوستی.هشدارها:
با مصرف این دارو بعضی از افراد به نور خورشید حساس می شوند و تماس با نور خورشید حتی به مدت کوتاه باعث آفتاب سوختگی، قرمزی، خارش و بثورات پوستی می شود، بنابراین توصیه می شود با شروع مصرف این دارو در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و از کلاه، عینک و ضد آفتاب استفاده کنید.
این دارو را ترجیحا پس از غذا یا همراه غذا یا داوهای آنتی اسید مصرف کنید تا تحریک گوارشی آن کاهش یابد.
در صورت مصرف ایبوپروفن بدون تجویز پزشک از مصرف طولانی مدت آن خودداری کنید و در صورت نیاز به مصرف طولانی مدت با پزشک مشورت کنید.
در صورت مصرف ایبوپروفن برای درمان بیماریهای مزمن مانند آرتریت، دارو را بطور منظم مصرف کنید. ممکن است 2-1 هفته زمان لازم باشد تا اثر دارو مشخص شود.
دارو را فقط در مقادیرتوصیه شده توسط پزشک مصرف نمائید.
در صورت فراموش کردن مصرف یک نوبت دارو به محض به یاد آوردن آن را مصرف کنید ولی اگر زمان مصرف بعدی فرا رسیده است از دو برابر کردن مقدار دارو خودداری نمائید.
دارو را بایک لیوان پر از آب مصرف کرده و 30-15 دقیقه بعد از خوردن آن از دراز کشیدن خودداری کنید.
در صورتی که پس از مصرف قرص ایبوپروفن تب قطع نشد و تا 3 روز ادامه داشت و یا مجددا عود نمود با پزشک خود مشورت نمائید.
در صورتی که بهبودی مشاهده نشد و یا علائم بدتر شد و یا ناحیه دردناک قرمز یا متورم شد با پزشک تماس بگیرید.
در صورت داشتن برنامه جراحی، دارو را به علت احتمال ایجاد خونریزی، با احتیاط مصرف کنید و پزشک خود را از مصرف آن مطلع کنید.
در صورت مشاهده عوارض شبیه آنفلوآنزا، تب، لرز و درد عضلانی که میتواند همرا با بثورات پوستی باشد فورا با پزشک تماس بگیرید.
در صورت بروز گیجی، خواب آلودگی، و اختلالات بینایی هنگام رانندگی و کار با ماشین آلاتی که نیاز به هوشیاری دارند، احتیاط کنید.
بیماران مسن این دارو را با احتیاط مصرف کنند.مسمومیت:
در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقدار توصیه شده توسط پزشک، بیمار را وادار به استفراغ کرده و هر چه سریعتر به بیمارستان مسمومین منتقل کنید.
مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی فقط با تجویز پزشک مجاز می باشد.

در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل هپارین، داروهای ضد دیابت خوراکی، انسولین، تریامترن، آسپرین یا داروهای ضد استروئیدی، والپروئیک اسید، سیکلوسپورین، لیتیم، متوترکسات، پروبنسید.

دارو را دور از نور و رطوبت و در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنید.
دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
به تاریخ انقضای قید شده روی جعبه دارو توجه نموده و از مصرف داروی تاریخ گذشته جدا خودداری کنید.

هر قرص روکشدار حاوی  400میلی گرم ماده موثره ایبوپروفن می باشد. قرصها به شکل گرد، با رنگ صورتی بوده و بدون خط می باشند.. هر جعبه حاوی 10 بلیستر 10 عددی قرص به همراه یک بروشور می باشد.

محصولات
قرص ها